Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Pojištění

Proč má smysl pojištění odpovědnosti za škodu a na co vše se vztahuje?

Pojištění je jedna ze životních jistot, kterou si můžeme zaplatit ve formě komerčního pojištění ve vztahu k různým věcem. Typické je třeba majetkové pojištění nebo cestovní pojištění, které někdy vyřizoval asi každý z nás. Pojišťovacích produktů je ale na trhu celá řada a my se dnes podíváme na pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, které lze často získat za zajímavých podmínek nebo třeba také jako doplněk k jinému pojištění.

Vyberte si to pravé pro vás

Na osobní odpovědnost se můžeme dívat ve více rovinách. Právě proto je také toto pojištění ve více variantách, dle kterých si vyberete tu pravou pro vás. Pojištění odpovědnosti za škodu lze rozdělit do několika kategorií a každá pojišťovna to může mít trochu jinak. Přehledně to má třeba pojišťovna ERGO: 

  • Pro občany
  • Pro zaměstnance
  • Pro piloty

Občanská odpovědnost se týká každého. Jedná se o pojištění na škody, které můžete způsobit při běžném občanském životě. Takovým typickým příkladem je rozbití zboží v obchodě. Dále to může být ale něco mnohem závažnějšího, jako je třeba srážka s jiným lyžařem na sjezdovce a způsobení újmy na zdraví. Tuto variantu pojištění často dostanete jako bonus k jiným formám pojištění, třeba k cestovnímu pojištění.

Dále je zde pojištění určené pro zaměstnance, které se zabývá škodami, které vzniknou v pracovněprávním vztahu. Jsou to tedy ty situace, kdy způsobíte škodu svému zaměstnavateli.

C:\Stahujeme\finance-info.cz_ergo_cz_01.jpg

Nakonec je tady speciální forma pojištění určená výhradně pro piloty, letecké instruktory a jejich žáky. Zde je logicky jiná míra rizika, proto má pojišťovna ERGO pro tyto skupiny samostatné pojištění, které lépe odráží danou situaci a lze lépe přizpůsobit této aktivitě.

Pojistku sjednáte online

Pojištění si dnes můžete snadno sjednat prostřednictvím internetu a je to mnohem jednodušší než v minulosti. Vždy se hlavně zaměřte na parametry pojistky, aby měla dostatečné limity a kryla to, co skutečně potřebujete.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button