Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Zdravotní pojištění pro cizince

Zdravotní pojištění je pro cizince ze třetích zemí povinné při pobytu na území České republiky i během krátkodobého pobytu. Mezi tzv. třetí země se řadí všechny státy mimo členské státy EU, Lichtenštejnska, Švýcarska, Norska a Islandu. Všichni cizinci z těchto zemí mají ohlašovací povinnost při vstupu na území ČR. Do třech pracovních dní se musí nahlásit na pracovištích cizinecké policie. Pro tento úkon musí mít u sebe platný cestovní doklad, vyplněný přihlašovací formulář a také sjednané cestovní zdravotní pojištění včetně dokladu o zaplacení.

Zdravotní pojištění pro cizince poskytuje pouze šest pojišťovacích subjektů, a to: Pojišťovna VZP, Uniqa, Axa, Maxima a Slavia. Cizinci však nemusí složitě zjišťovat podmínky a ceny jednotlivých pojišťoven. Mohou využít online kalkulačky a srovnávače zdravotního pojištění pro cizince. Po vyplnění požadovaných údajů, obdrží do emailu přehledné srovnání nabídek všech dostupných pojištění. Snadno tak zjistí, jaké jsou ceny a jaké krytí a podmínky jednotlivé pojišťovny poskytují.Pro pobyty na kratší dobu do 90 dní jsou navrhována pojištění pro nutnou a neodkladnou péči. Pro pobyty delší 90 jsou doporučena spíše komplexní zdravotní pojištění. I vzhledem k současné epidemii koronaviru není radno zdravotní pojištění podceňovat. Chytrým srovnáním ale mohou cizinci ušetřit nejen svůj čas, ale také nemalé peníze. A jako bonus lze vše zařídit online, z pohodlí domova.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button