Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Ceny energií v Ústí nad Labem se opět dostávají do běžných hodnot

Nedávné období, které pro nás všechny znamenalo velice nepříjemné problémy v ohledu jednoho z nenahraditelných výdajů v domácnosti, se konečně snad blíží ke svému konci. Také díky tomu, že není hlavní topná sezona, postupně klesá cena energií.

Mezi oblasti, které se přitom dostaly v rámci zdražování do opravdových problémů, je také Ústí nad Labem a jeho okolí. V dnešní době se ale konečně dostává cena energií na únosnou hladinu, i když to rozhodně není ta, na kterou jsme byli zvyklí před nedávnými problémy.

Raketový růst cen v minulém roce

Ani Ústí nad Labem a kompletně celý severní sektor naší republiky rozhodně nemohla minout neuvěřitelná vlna růstu cen, která proběhla v posledním roce. Důvodem byla především vzrůstající krize na Ukrajině, kvůli které se import některých energií úplně zastavil, nebo byl minimálně ohrožen růstem tržních cen.

V tomto ohledu poskytovatel elektřiny Ústní nad Labem mohl udělat jen velice málo, protože se stále pohyboval na konci celého řetězce, který dostal poměrně dost jasný spád jediným směrem. Cena energií přitom stoupla v tomto regionu na více než pětinásobek původní hodnoty.

Dlouhé období stagnace

Naštěstí ale nedošlo k hromadnému bankrotu místních dodavatelů.  Jinde v ČR ale docházelo k hromadnému odpadání mnoha distributorských společností, které vzala krize s sebou společně s jejich klienty. Žádný dodavatel elektřiny Ústí nad Labem neskončil toto období krachem, což je jedině dobře pro místní obyvatele. Například ve středních Čechách a Praze si více jak dvacet procent odběratelů muselo hledat nového poskytovatele, a to již v době krize za dost nevýhodných podmínek.

Konečně klesající ceny na našem trhu

Nejen v Ústí nad Labem, ale i po celém zbytku republiky se konečně dostala situace pod kontrolu a po dlouhém stoupání a následné stagnaci přišla situace, kdy zcela naopak ceny klesají zpátky na normální hodnotu. Žádní dodavatelé elektřiny se nemohou dostat zpět na částky, které byly za energie účtovány před krizí, ale někteří se již dostávají do poměrně zásadních slev, které napomáhají uklidnění energetické krize v Česku.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button