Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Pracovní úraz s následkem smrti. Zjistěte, na co máte jako příbuzní nárok

Zemřel vám někdo z blízkých poté, co utrpěl pracovní úraz a chcete se domoci finanční náhrady? Nevíte-li si rady, jak postupovat ani na co máte nárok, poraďte se zdarma s odborníky.

Vyplacení náhrad. Ale za co?

Odpovědný zaměstnavatel je povinen pozůstalým po zemřelém vyplatit náhrady, a to v případě, že zaměstnanec zemře následkem pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.

Pozůstalí mají nárok na proplacení:

  • účelně vynaložených nákladů spojených s léčením
  • nákladů na pohřeb
  • nákladů na výživu pozůstalých
  • jednorázové náhrady nemajetkové újmy pozůstalých a věcné škody

Důležité je, abyste odškodnění pracovního úrazu s následkem smrti řešili co nejdříve, jinak se může stát, že bude tento nárok promlčen. Abyste ale vůbec nějaké odškodnění mohli dostat, je nutné doložit veškerou dokumentaci spojenou s léčbou zesnulého, vyčíslit náklady a oslovit, samozřejmě písemně, zaměstnavatele s tím, že od něj chcete náhradu vzniklých nákladů.

Když potřebujete pomocnou ruku

Pokud se necítíte na to, že byste chtěli sami náhradu vymáhat nebo nemáte vůbec sílu se tímto zabývat, můžete oslovit odborníky na problematiku pracovních úrazů, kteří vyřídí všechno za vás. Vše s vámi prokonzultují, na všechno vám odpoví a případně vás mohou advokáti se specializací na tuto problematiku také právně zastoupit. Vy potom nemusíte řešit vůbec nic.

Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance disponuje odborníky, kteří mohou bezplatně posoudit váš případ a dají vám i cenné rady, samozřejmě zdarma. Necháte-li se právně zastoupit, zaplatíte jen smluvní provizi. Předem ale nic nehradíte. A když náhodou ve své žádosti na finanční náhradu neuspějete, nemusíte platit vůbec nic.

Na složitou životní situaci, kterou si procházíte, není nutné být sám. Navíc máte plné právo získat odškodnění za to, že váš blízký zemřel v důsledku pracovního úrazu. Poraďte se s odborníky a zjistěte, co udělat pro to, aby se záležitost vyřešila ve váš prospěch.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button