Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dluhopisy

3 rady, jak se vyvarovat chyb při investování do korporátních dluhopisů

Jedna z nejbezpečnějších investic s rychlou návratností a dobrým zúročením – i tak by se stručně daly charakterizovat korporátní neboli firemní dluhopisy. Pokud se pohybujete alespoň trochu v investičním světě, určitě jste již o jejich výhodách slyšeli. Ovšem stejně jako v každém jiném oboru, i v oblasti investic se objevují nejen dobré nabídky, ale i ty nekalé. Proto je třeba i u korporátních dluhopisů být obezřetní a dodržovat určitá pravidla, abyste se nenapálili. Na co si dát pozor? Zejména na výběr emitenta. Dáme vám tři rady, které vám pomohou vybrat správně.

Bez prověření neinvestujte

Nakoupit dluhopisy není nic složitého, výběr správného emitenta však náročnější být může. Než se pustíte do investování, nezapomeňte si důkladně prověřit společnost, které chcete svěřit své peníze. Začít byste měli webovými stránkami emitenta, následně prostudovat veškeré veřejně dostupné dokumenty a výkazy ve sbírce listin a také zkontrolovat účetní závěrky. Zajímejte se také o to, kdo za danou společností stojí a jaká je historie nejen samotné firmy, ale i majitelů. A vybírat byste pak měli takovou společnost, u které je minimální riziko krachu – tedy takovou, jejíž obor podnikání je uplatnitelný i v následujících letech. Příkladem vhodného kandidáta může být společnost Uniprospe.eu zabývající se likvidací odpadního polymeru z pneumatik, což je oblast s velkou podporou i do dalších let.

Zajištění dluhopisů je důležité

Jakmile vyberete společnost s čistým štítem, informujte se také o tom, jakým způsobem je dluhopis zajištěn. Nikdy neinvestujte do účelově založené společnosti – a pokud už takovou najdete, ověřte si, zda za ní stojí její mateřská společnost a ručí za její závazky. Nezapomeňte si také zjistit, zda má vydavatel dluhopisu stanoven rating.

Mějte v hlavě kalkulačku

A bez pochyby dalším velmi důležitým parametrem je výnosovost investice. Protože každý investuje pro peníze… Vždy je důležité, abyste znali nejen procento zúročení, ale také termín splatnosti dluhopisů. Například již zmíněná investice s Uniprospe.eu má splatnost svých dluhopisů v prosinci letošního roku a garantuje výnos 9,5 procenta.

Jak vidíte, investice do dluhopisů sice není náročná, ale přeci jen vyžaduje určité pátrání a obezřetnost. Než se tedy rozhodnete pro nákup dluhopisů, věnujte vždy čas prozkoumání emitenta. Rozhodně se vám to vyplatí.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button