Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dluhopisy

Vyplatí se investovat do korporátních dluhopisů?

Ve světě investic zaujímají korporátní dluhopisy podstatné místo. Patří mezi oblíbený typ investování u mnoha investorů, a to zejména díky své nabídce efektivního zhodnocení vložených peněz. Ve prospěch dluhopisů hovoří i jejich značná nenáročnost a jednoduchost, čímž se otevírá nejen zkušeným investorům, ale i začínajícím investorům. A vyplatí se do nich opravdu investovat?

Proč firmy vydávají dluhopisy? 

V obecném pojetí jsou firemní dluhopisy druhem cenných papírů, tak jako akcie či podílové listy, které mají svoji stanovenou nominální hodnotu. Subjektem pro vydávání korporátních dluhopisů jsou soukromé firmy, které získané finanční prostředky využívají pro své podnikatelské aktivity a rychlejší rozvoj firmy. Vydáváním dluhopisů nemusí firmy žádat banku o klasickou půjčku, ale mohou si zabezpečit zdroj peněz od veřejnosti, za což nabízí zhodnocení vložených peněz.

Ochrana před inflací

Nespornou výhodou korporátních dluhopisů je jejich nabídka vysokého úročení, které se pohybuje zhruba v rozmezí 5-10 %. Takto zajímavé úročení dokáže nabídnout jen málokterý typ investování. Díky tomu korporátní dluhopisy většinou zajistí, že vaše peníze budou zhodnoceny i při aktuální vysoké inflaci. Další výhodou investice do dluhopisů je jejich míra rizika, která se řadí k těm bezpečnějším, avšak vždy je dobré či nutností prověřit profil emitenta. 

Jak vybrat vhodnou firmu? 

Pokud vás investice do dluhopisů zaujaly, pak je určitě potřeba se zaměřit na výběr vhodné firmy. Je třeba si uvědomit, že jakákoliv investice je riziková. Při výběru firmy se tedy zaměřte na její podnikatelské záměry a obor podnikání. Zjistěte, jak dlouho je firma na trhu a projděte si rizikové faktory v prospektu ČNB, který by měl být k dispozici na webových stránkách firem. Za nejlepší dluhopisy lze považovat především dluhopisy od firem, které se věnují oblasti nemovitostí. Jednou z takových firem je například PFC Invest, která nabízí roční zhodnocení 8,8 %.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button