Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Dluhopisy

Zhodnoťte své peníze v letošním roce pomocí korporátních dluhopisů 

Množství investičních nástrojů v roce 2022, do kterých se vyplatí vložit své peníze, se s ohledem ke stále rostoucí inflaci neustále zmenšuje. Většina investičních nástrojů totiž nepřináší takové zhodnocení, které by bylo schopno porazit inflaci. Stále je však možnost, jak své peníze zhodnotit, a to pomocí korporátních neboli firemních dluhopisů. Z tohoto pohledu zaujímají významné místo v portfoliu mnoha investorů. Zjistěte, zda je investice do dluhopisů vhodná i pro vás. 

Firemní dluhopisy nabízí vysoké zhodnocení peněz

Obliba firemních dluhopisů mezi investory v porovnání s jinými investičními nástroji spočívá především v nabízených výnosech a investiční jednoduchosti. U firemních dluhopisů se průměrný výnos neboli úročení pohybuje v rozmezí 5-10 %, což je výnos, který dokáže bojovat se stále rostoucí inflací. Jiné investiční nástroje nabízí většinou zcela nedostačující výnosy anebo jde o složité investiční nástroje. Mezi takové příklady lze zařadit například spořicí účty, které nabízí úročení kolem 3 % anebo složité kryptoměny. 

Firemní dluhopisy mohou mít rozdílnou míru rizika

Firemní dluhopisy se s ohledem k vysokému výnosu řadí mezi investice se středním až vysokým rizikem. Hlavní riziko spočívá v tom, že emitent nebude schopen dodržet své závazky a splácet své dluhy včas a v plné výši. Emitent také může zkrachovat a získat své peníze zpět je v mnoha případech velice složité. Avšak míru rizika u firemních dluhopisů lze značně snížit, a to výběrem správné společnosti.

U korporátních dluhopisů dejte pozor na výběr společnosti

Snížit riziko u korporátních dluhopisů na minimum lze na základě analýzy vybrané společnosti. Analýzu společnosti byste neměli nikdy podceňovat. Je třeba se zaměřit především na to, co hodlá společnost se získanými finančními prostředky dělat. A vyhodnotit, zda má takový podnikatelský záměr šanci na úspěch. Také se věnujte recenzím ostatních investorů. 

Důležitým pomocníkem při analýze společnosti bude i prospekt od ČNB, kde je uveden popis možných rizik a další důležité údaje, které významně přispějí k vašemu rozhodnutí. 

Abychom vám výběr usnadnili, tak máme pro vás tip na nákup dluhopisů od společnosti PFC Invest, která nabízí výnos 8,8 %. Více informací o investování do dluhopisů najdete na webových stránkách společnosti. 

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button