Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Půjčky

Půjčky na drobnosti, nebo milionová částka? Ani jedno dnes není problémem!

Ve světě půjček se dnes mohou lidé těšit na spoustu možností, které dříve neměli. Zatím co se v minulosti půjčky snažily orientovat pouze na drobné částky, tak v aktuálním trhu najdeme i celou řadu specifických nabídek, které mohou obsahovat i milionové částky.

Přitom se stále držíme u půjček, nepřecházíme mezi půjčkami a hypotékami. Mnohdy ale pro nás mohou být i půjčky právě tou lepší variantou. Otázkou nám ale zůstává, jaké minimální, maximální a průměrné půjčky na trhu najdeme?

Základní půjčky kolem deseti tisíc korun

Pokud chceme sáhnout po nejdrobnějších půjčkách, které běžně dostaneme k dispozici, tak se budeme většinou pohybovat v první desítce tisíc korun. U některých služeb se navíc jedná o takzvanou otevírací půjčku neboli úplně první, kterou vám firma poskytne. Ve finále tak můžete využít i mnohem větších částek, ale půjčka 10 000 Kč je pro vás povinným mezistupněm. Důvodem je, aby si mohly společnosti ověřit dovednost splácet a bonitu klientů předtím, než jim poskytnou výraznější částky.

Jaký je průměr nabízených částek?

Průměrná částka pro vás bude možná překvapením, ale poměrně nízká půjčka 50 000 Kč symbolizuje jakýsi průměr, který Češi nejčastěji využívají. Taková půjčka je už dostatečná i pro financování větších nákupů, jako může být drahá elektronika nebo financování ojetého vozu. Nabízeny jsou tak ale pochopitelně mnohem větší i menší částky, než je právě ona průměrná hodnota padesáti tisíc korun.

Chcete si půjčit milion? Je to možné!

Ano, není to legrace. I takto ohromné částky mohou být předmětem půjčky, a ne hypotéky jako takové. Samotná půjčka 1 milion ale rozhodně není poskytnutá a nabídnutá komukoliv. Vesměs se jedná o půjčky, které jsou nabízeny těm, kteří už v minulosti měli vysoké půjčky a bez problémů je spláceli. Ověření zákazníci jsou v tomto ohledu pochopitelně asi jedinou sortou, kterou se vůbec vyplatí tak vysoké částky zapůjčit. I tak je ale schvalovací proces poměrně náročný a procento lidí, co milionovou půjčku opravdu dostane, rozhodně není zrovna extrémně vysokým číslem.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button