Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Půjčky

Jak se mohou lišit podmínky půjček podle její základní výše?

Výše půjčky může být mnohdy velice důležitým parametrem služby, který v některých případech může službu zcela změnit. Zatím co v některých případech můžeme být zvyklí na to, že jsou půjčky většinou podávány za podobných podmínek, tak pokud se jejich výše výrazně změní, tak tomu tak vždycky být nemusí.

I stejná společnost totiž nejen kvůli svému bezpečí, ale i klientskému komfortu, počítá s tím, že bude nabízet odlišné podmínky pro jednotlivé druhy půjček podle jejich celkové výše. A jaké podmínky se mohou velice často měnit? Na to se podíváme právě v dnešním článku.

Jak je tomu u nejnižších půjček?

Nejspecifičtější jsou nízké půjčky, které se mnohdy označují například jako půjčky před výplatou. Jedná se o částky standardně do 10 000 Kč, které slouží lidem spíše jako pojistka do příští výplaty. V tomto případě je běžné, že půjčka 10 000 Kč a nižší bývá dělána na jednu jedinou splátku. To znamená, že je jednorázově zúročená a namísto dlouhodobého splácení je například třicetidenní lhůta na vrácení celé půjčky včetně úroků.

Přednostní splácení úroků půjček

Pokud se budeme pohybovat ve středních a vyšších hodnotách půjček, tak se můžeme jednoduše dostat i na takovou úroveň, kde se půjčky splácejí takříkajíc odzadu. Základem je to, že nejdříve splácíte úroky půjček. Hlavní výhodou je, že například půjčka 200 000 Kč a vyšší mnohdy u bankovních institucí nabízí odklad splátek. To znamená, že nesplácíte po domluvenou dobu základ půjčky, ale pouze plníte úrok. Jedná se tak o stokorunové částky, které například pomohou stabilizovat situaci před započetím plnohodnotného splácení.

Dlouhodobé půjčky o vysokých částkách

Nejvíce specifické jsou ale pochopitelně půjčky, kde se bavíme opravdu o velice vysokých částkách. Standardně se bavíme například o takových položkách jako je půjčka 1 milion korun a vyšší. V takovém případě jsou půjčky většinou úročeny nejen základně, ale ještě na roční úrok. Jsou totiž velice pružné, co se týče výše a počtu splátek. A především nabízí opravdu parádní výhody, jako jsou odklady splátek nebo možností prominutí úroku v případě předčasného splácení.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button