Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Co je to ochranná známka a proč byste si ji měli zajistit?

Žijeme ve světě, který více než kdykoliv předtím nabízí výrazně silnější a nasycenější trh než kdykoliv předtím. To má spoustu výhod i nevýhod. Výhody z toho pramení především pro klienty díky velkému výběru a dostupnosti služeb i produktů, ale nevýhody se naopak týkají samotných společností.

Mnohdy z toho navíc plynou i rizika, která jsme předtím vůbec nemuseli řešit. Jedním z takových rizik jsou krádeže identity a napodobování výrobků od konkurence. A to je jednou z věcí, které může řešit ochranná známka.

Jaká je základní definice ochranné známky?

Svým způsobem je základní definice takové známky cokoliv, co vaši zákazníci mohou považovat za referenci k vaší společnosti a vašim výrobkům, popřípadě službám, a zároveň je pro vás jedinečné a typické. Z toho si můžeme představit například logo, pro které je ochranná známka opravdu to nejběžnější užití. Velké společnosti se s rostoucí slávou a oblibou musí postupně smiřovat s tím nepříjemným faktem, že jsou v hledáčku konkurence, která by je mohla napodobovat a jednoduše přicházet k výdělku.

Celá řada možností ochranné známky

Rozhodně si nemyslete, že je ochranná známka opravdu jenom jeden jediný pojem. Naopak se jedná o velice strukturalizovanou problematiku, která může řešit velké množství sporů a problémů. Přitom se ochranné známky dělí do jednotlivých kategorií podle toho, o co se jedná. Příkladem mohou být ochranné známky, které konkrétně zabezpečují slovní popisy, barvy nebo pozice a tvary v logu a identitě společnosti. Zajistit si tak můžete, že nebude nikdo falšovat vaše logo, ale třeba ani nemůže užívat váš obchodní slogan.

Nechte si poradit od profesionálů

Ochranná známka mimo toho pochopitelně musí obsahovat náležitosti, které jsou podstatně rozdílné podle toho, s čím by taková známka měla být provázána. Pochopitelně bychom se tak s touto tématikou rozepisovali na dlouhé strany. Nejlepší možností je tak nechat si pomoci. Společnosti jako například Macek and Partners vám pomohou od registrace ochranné známky až po stanovení toho, jakého typu by měla být, a především co může ochránit.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button