Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Jak správně ohlásit pracovní úraz a získat spravedlivé odškodnění

Bezodkladné ohlášení pracovního úrazu svému nadřízenému je klíčovým krokem pro zahájení spravedlivého jednání s vámi, jako s poškozeným zaměstnancem. Jak hlášení pracovního úrazu správně provést a na co při něm nezapomenout se dozvíte v tomto článku.

Každý zaměstnavatel má v souvislosti s pracovními úrazy ze zákona stanoveny určité povinnosti, ovšem pokud pracovní úraz řádně neohlásíte a zaměstnavatel se o něm tedy prakticky ani nedozví, žádné odškodnění vás nečeká. Připravte se, jak v takové nepříjemné situaci, jakou je pracovní úraz, správně postupovat, abyste od zaměstnavatele získali vše, na co máte nárok a zjistěte, jak vám může pomoci právní poradna pro poškozené.

Ohlaste pracovní úraz bezodkladně

Pokud vám to zdravotní stav dovolí, ohlaste pracovní úraz bezodkladně a následně naplňte svou povinnost spolupracovat se zaměstnavatelem na objasňování okolností vzniku pracovního úrazu.

Neprodleně navštivte lékaře nebo zavolejte sanitku

Neodkládejte ani návštěvu lékaře, jelikož hrozí, že neprokážete souvislost mezi vašimi zdravotními problémy a pracovním úrazem a ztratíte tak nárok na odškodnění. V případě vážného zranění okamžitě zavolejte sanitku.

Záznam o úrazu podepište jen pokud s ním souhlasíte

Po objasnění okolností vzniku pracovního úrazu vám dá zaměstnavatel k podpisu záznam o pracovním úrazu. Pečlivě si ho pročtěte a v případě, že s nějakými výroky nesouhlasíte, záznam nepodepisujte a písemně sdělte zaměstnavateli své připomínky k přepracování. Špatné znění záznamu by vás mohlo připravit o odškodnění za pracovní úraz.

Zvažte pomoc právní poradny pro poškozené

Pokud s vámi zaměstnavatel nejedná fér, máte možnost se obrátit na právní poradnu pro poškozené, která vám poskytne konzultaci zdarma, informuje vás o vašich zákonných nárocích a poradí vám, jak dál postupovat, abyste se domohli vlastních práv.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button