Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Košile, která vám bude perfektně sedět? Rozhodně ta ušitá na míru

Pánská košile by určitě neměla chybět v šatníku žádného muže. Tento elegantní kousek oděvu se hodí ke každé příležitosti, stačí vědět, jak si košili správně vybrat nebo ještě lépe nechat ušít na zakázku.

Dobře padnoucí pánská košile z vás udělá charismatického gentlemana. V nabídce běžných obchodů sice najdete pěkné kousky, a dokonce i luxusní košile z kvalitních materiálů, ale nic se nevyrovná tomu, když si obléknete košili ušitou na míru.

Pánská košile na míru je jako vaše druhá kůže

Každý muž má jinou postavu, a proto se může stát, že konfekční nabídka košil vám nebude sedět. Stačí, že budete mít o něco širší ramena, než je běžné, že vaše bříško bude lehce kulatější nebo budete mít po pravidelných návštěvách posilovny větší obvod paží. S tímto konfekce moc nepočítá.

Oproti tomu košile zhotovená na zakázku sedne jako ulitá každému, protože je tvořena přesně na míru vaší postavy. V zakázkovém krejčovství Kadlex si můžete sami říci, jak si košili představujete. Společně se zkušenými krejčími vyberete materiál, necháte si vzít míry, podle kterých se připraví střih a ušije se košile, která dokonale sedí.

Mohlo by se Vám líbitŠití obleků a kostýmů pro film ONEMANSHOW: The Movie

Košile není jen kus oděvu, nabízí mnoho možností

Ke klasice patří bílá košile, ale rozhodně to neznamená, že zde výběr končí. Právě naopak. Pánské košile ušité na míru mohou být vlastně jakékoliv. Záleží na tom, v čem se budete cítit dobře. Základem je zvolit si střih košile, podle toho, kam budete košili nosit, se vybere její typ, krejčí naměří správnou velikost a vy si zvolíte materiál, ve kterém se budete cítit příjemně.

Střih košile

Střih se odvíjí od vaší postavy:

  • Klasický střih (regular) – jde o klasický rovný střih, kdy je košile stejně široká v oblasti hrudníku, pasu i boků. Tento střih se hodí pro muže, kteří nevynikají atletickou postavou. Dokáže leccos zamaskovat, protože není obepnutá.
  • Slim střih – u této košile je střih projmutý, takže zdůrazní normální až štíhlou postavu a zvýrazní ramena.
  • Extra slim střih – u takto ušité košile bude střih extra projmutý a zužují se i rukávy. Pokud máte výrazně štíhlou postavu, je pro vás tento střih ideální.

Typ košile

Při volbě typu košile se zamyslete nad tím, k jaké příležitosti ji budete nosit:

  • Formální styl – v tomto případě se volí bílá košile bez vzoru, typicky s dlouhým rukávem.
  • Neformální styl – pro každodenní pracovní využití se hodí jednobarevné košile (modré, šedé, lososové nebo jiné) nebo košile s decentním vzorem. Pro volnočasové aktivity můžete zvolit odvážnější barevné varianty i vzory (kostkované, květované košile atd.), sáhnout můžete i po košili s krátkým rukávem.

Velikost košile

U velikosti pánské košile se jako důležitý parametr bere obvod krku a délka rukávů. V případě košile na zakázku si tyto míry naměří krejčí a sám navrhne, jaká velikost bude nejvhodnější. Obvykle by se mezi límec a krk měl vejít jeden prst – tento rozměr pak určuje velikost celé košile. Vše se dá ale individuálně upravit podle vašich konkrétních požadavků.

Materiál

Protože se košile zpravidla nosí přímo na těle, případně se pod ni obléká přiléhavé triko, měla by být především příjemná na nošení. V zakázkovém krejčovství si můžete předem osahat vzorníky materiálů a zvolit si takový, který bude odpovídat vašim osobním preferencím. Například luxusní pánské košile z prvotřídních českých materiálů Mileta nebo z materiálů od předních zahraničních výrobců látek vám dopřejí dokonalý pocit při nošení.

Chcete něco navíc?

Košili na míru si můžete jednoduše personalizovat a tím vyjádřit plně svou osobnost. Nemusí jít jen o volbu extravagantní barvy nebo vzoru, zvolit si můžete originální knoflíčky nebo si můžete nechat ušít košili na míru s monogramem.

Náš tip: K parádní košili je potřeba i parádní oblek. Obleky na míru z těch nejlepších materiálů

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button