Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Čisté firemní prostředí jako základ kvalitní ochrany zdraví zaměstnanců

Firemní prostředí je jedním z míst, kde se můžeme dnes a denně setkat s opravdu velkým množstvím různých lidí. To je sice příjemné, co se týče sociálních aspektů, ale co se naopak týká hygieny a přenosu nemocí, tak zde může být spousta rizik.

Přitom nemalé množství společností zcela ignoruje, nebo nedostatečně plní povinnosti, které mají v tomto ohledu k bezpečí a zdraví svých zaměstnanců. Základní cesty k bezpečné firmě ale nejsou otázkou drahých investic, ani zásadních zásahů.

Zvýšená opatrnost ve firmách

Dlouhodobě by se dalo říct, že se na firemní úrovni toto téma příliš neřeší. A to je také důvodem, proč přišla velká evoluce před několika mála lety, kdy řádila pandemie COVID-19. Víceméně okamžitě se z nulových opatření začaly všemi směry rozmáhat postupy, které umožňovalo mnohem větší bezpečí a jistotu pro všechny zaměstnance v rámci dané firmy. Zajímavostí přitom je, že ačkoliv už pandemická situace dávno skončila, tak se i dnes snaží firmy i běžní lidé dodržovat mnohem striktnější bezpečností normy, než tomu bylo před samotnou pandemií.

Dostatek hygienických potřeb

Hygienické potřeby pro naprostou většinu lidí znamenají víceméně jenom potřeby umístěné na toaletě, možná v kuchyňce a tím všechno končí. To ale rozhodně není dostačující. Jsou to sice místa nejpravděpodobnějšího přenosu, ale mnohem důležitější je hlídat exponovaná místa vysokým počtem lidí. Například bychom měli hygienické potřeby jako jsou dezinfekční gely udržovat u vstupních dveří. Zde sice může každý desátý opravdu gel použít, ale to je dostačující k dezinfekci okolí.

Opatrnost i v době bez testování

Co se týče testování a omezení, která se točí kolem koronaviru, tak jsme již ve zcela klidné době. Povinné testování zcela zaniklo a víceméně ani nákaza již není řešena restrikcemi. I přesto je dobré být připraven. Firma by tak měla mít kupříkladu antigenní testy ze slin, aby mohla v případě potřeby poskytnout zaměstnanci možnost se otestovat. Je stále potřeba mít na mysli, že už jde o vir bezpečný pro zdravé, ale nebezpečný pro starší a nemocné osoby.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button