Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Chcete upevnit obchodní vztahy? Zajděte na business lunch!

Každý úspěšný podnikatel ví, že svět businessu by se měl stavět na vztazích a důvěře. Jedním z efektivních způsobů, jak můžete budovat a upevňovat důvěru, jsou „business lunche“ neboli pracovní či obchodní obědy. Jídlo je totiž významný nástroj k péči o obchodní vztahy.

Odlehčený rámec pro obchodní jednání dřív poskytovaly například turecké lázně. Dnes k tomuto účelu slouží tradičně golf anebo prostředí restaurace. Projednávat pracovní témata u jídla je pro obě strany výhodné. Uspokojující pocity, které nám jídlo přirozeně vyvolává, se tak pozitivně projeví v průběhu i výsledku obchodní schůzky.

Na business lunch můžete pozvat nejen obchodní partnery, ale i klienty, kolegy nebo své zaměstnance. Tím prokážete otevřenou firemní kulturu, čímž se vám může podařit upevnit vztahy mezi pracovníky ve vaší firmě a zvýšit jejich produktivitu.

Vyberte správnou restauraci

Vyberte takovou restauraci, která naplní očekávání hosta a jeho vkus. Váš obchodní partner se musí cítit pohodlně. Je důležité, abyste zohlednili hostovy preference. Pro obchodní jednání je také stěžejní klid. Hlučná restaurace, kde se neuslyšíte, ztrácí výhody prostředí. Nerušeně komunikovat, to je základ.

Myslete samozřejmě i na to hlavní, a sice na výběr jídel, ideálně v kvalitním obědovém menu. Významnou roli hraje celková atmosféra restaurace i úroveň obsluhy.

Tip: Pokud hledáte zajímavé místo pro obchodní oběd, nově se začala specializovat na business lunch pražská restaurace Trezor Špork s vytříbeným poledním menu.

Zaměřte se na lidi, ne na obchod

Nezačínejte okamžitě s obchodní konverzací a vyjednáváním, business lunch je o navazování vztahů. Snažte se zjistit více o svých partnerech jako lidech a dejte jim možnost, aby takto poznali i vás.

Dalo by se říct, že jídlo je v rámci obchodní schůzky vedlejší. Jde mnohem více o setkání v méně formálním prostředí. Pokud najdete se svými obchodními partnery jiná témata k hovoru než business, přirozeně tak prohloubíte své vztahy.

Nepospíchejte a naslouchejte

Dbejte na to, aby se na obědě nespěchalo. Naslouchejte pozorně a projevte zájem o to, co váš partner říká. To je pro upevnění důvěry klíčové.

Autorka článku: Karolína Vitvarová

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button