Investice

Miliardy z EU poputují do výstavby nabíječek pro elektromobily

V elektromobilech je budoucnost. Proto se nejen v Česku spousta lidí snaží, aby jejich majitelé v dohledné době přibylo co nejvíce.

Kdo si chce v Česku pořídit elektromobil, ten má smůlu. Ne snad, že by nebyly dostupné. To nabíjecí stanice pro elektromobily zatím nejsou zbudované v tak velkém množství, aby mohly uspokojit nával potenciálních zájemců o koupi elektromobilu.

Miliardy do elektromobility

V posledních měsících ale naštěstí přišla jedna dobrá zpráva. Česko se totiž chystá investovat 3,3 miliard korun v dotacích pro nabíjecí stanice pro elektromobily. To je rozhodně dobrý krok, který by se měl v následujících letech podepsat i pod rostoucím počtem elektromobilů v populaci. Pokud byste si ale chtěli elektromobil pořídit už dnes, tak byste se měli připravit na celou řadu příkoří.

Není žádným tajemstvím, že spousta tradičních řidičů má vůči elektromobilům velké výhrady. Někdo, kdo vlastní elektromobil, by tak stále u některých lidí mohl být vnímán skrze prsty. To je ale oproti dalším problém doslova procházka růžovým sadem.

Česko na chvostu

O malé hustotě sítí nabíjecích stanic jsme už mluvili. Pojďme se ale podívat na data. Pokud se podíváme na statistiky z Evropské unie, pak se Česká republika pohybuje na úplném chvostu společně se Slovenskem. Naopak Velká Británie nebo Německo jsou na opačné straně spektra.

Proto je dobře, že další peníze z Evropského fondu poputují právě do rozvoje sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Výše zmiňovanou částku 3,3 miliardy korun budou moct čerpat nejen soukromé osoby v rozmezí let 2021 až 2027. Tak uvidíme, jestli se během tohoto období podaří výrazně navýšit počet elektromobilů v populaci a rozšířit síť nabíječek pro elektromobily. Zatím tomu vše napovídá.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button