Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Investice

Máte problémy se srozumitelností v konferenční síni? Řešení může být nečekaně jednoduché!

Přednáškové sály, konferenční místnosti a další podobné místnosti by vždycky měli mít především opravdu velice dobrou akustiku. Ta je alfou a omegou, protože i přes tu nejlepší potencionální prezentaci na plátně, bude vždycky tím nejdůležitějším to, jakým způsobem povede prezentaci právě její přednášející.

Pro adekvátní kvalitu prezentace tak může být opravdu velkým problémem, pokud pro některé posluchače v místnosti nedokáže síň nabídnout dostatečnou srozumitelnost. Tyto problémy ale mnohdy můžou mít mnohem jednodušší řešení, než byste mohli zprvu čekat.

Jak zjistit kvalitu srozumitelnosti?

Kvalitu srozumitelnosti mohou kvalitně sledovat společnosti, které se zabývají akustikou a zvukovým stíněním. Většinou jsou aplikována specializovaná měření akustiky, která mohou dát všechna podstatná data pro to, aby bylo možné kvalitně vyřešit problémy s akustikou v konkrétních ohledech.

V případě srozumitelnosti se většinou aplikuje buď sledování pomocí posouvajících se senzorů, nebo se rovnou používá celá řada senzorů najednou. Ty dokáží porovnat, jak kvalitní je poslech mluveného hlasu v jednotlivých částech místnosti, a objeví tak ta místa, u kterých mohou mít pravidelně sledující problém se srozumitelností. Tato speciální služba se běžně označuje jako měření srozumitelnosti, a představuje jedno z nejdůležitějších měření tohoto typu.

Řešení mohou být mnohdy velice jednoduchá!

Určitě vás teď nejvíce zajímá, jaké byste mohli dostat řešení. Velice častou úpravou, která vás víceméně nestojí vůbec nic, většinou bývá posunutí hlasatele do míst, kde má mnohem lepší akustiku. Už ve starověkých amfiteátrech stavbyvedoucí pochopili, jak důležitý je každý centimetr postavení hlavního hlasatele.

Pokud ale ani tohle není dostatečným opatřením, tak přichází na řadu návrhy a realizace akustických úprav, které mohou mít celou řadu možností. Může jít například o úpravu uspořádání nábytku, některé části vybavení místnosti mohou špatně lámat zvuk, nebo může jít i o mnohem obtížnější úlohy, jak může být například ostínění některé části místnosti.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button