Investice

Jak vzniká ready made společnost? Podívali jsme se na to

Populární komoditou posledních let jsou ready made společnosti – předem vytvořené firmy určené k následnému přeprodeji. Jak ale vznikají?

Založení firmy předchází celá řada kroků. Někteří tedy raději volí prostředníka, který za ně všechno oběhá. Nebo si koupí už založenou společnost s vidinou úspory peněz a rychlého nabytí právnické osoby. V některých případech to ale tak jednoduché není.

Jak vzniká ready made společnost?

V dnešní době může založit firmu téměř každý. U sro jsou už delší dobu požadavky velice nízké. Stačí symbolický vklad 1 Kč k tomu, aby mohla společnost vzniknout. Někteří lidé tedy raději koupí ready made společnost za nižší náklady a s už složeným vkladem 200 tisíc korun. Takovéto firmy přece jen na první pohled působí důvěryhodněji. Jak ale proces založení firmy na straně prodejce ready made společností vypadá?

Zpravidla tak, že založí i několik desítek firem za jeden kapitál. Oběhá všechny potřebné úřady, získá nutné podpisy a složí 200 tisíc korun, které následně z účtu vybere zpět. A takto pořád dokola. Povinnosti spojené s náklady, účetnictvím a základním kapitálem pak samozřejmě nese nový majitel, což je logické.

Rychlost prodeje

Řada prodejců přitom sází na fakt, že prodej ready made společnosti je oproti jejímu založení výrazně rychlejší. V praxi to ale tak nefunguje. Dnes už můžete založit vlastní firmu poměrně rychle. V některých případech většinu nutných věcí zařídíte u notáře, což celý proces výrazně zrychluje. Navíc si můžete vybrat vlastní jméno společnosti. U ready made společnosti byste jej museli měnit za běhu.

V dnešní době plné restrikcí a zákazů je ale přece jen pohodlnější svěřit svoje problémy do rukou prodejců ready made společností. Pokud vyberete správného prodejce, firmu budete mít převedenou velice rychle. Budete tak moci začít podnikat v podstatě během několika hodin.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button