Investice

Jak nejlépe dopravit zboží do zahraničí?

Jestliže máte obchod a chcete expandovat i za hranice Česka, budete muset vyřešit i rychlou a stabilní dopravu. Jaké jsou vaše možnosti?

Přeprava zásilek do zahraničí nemusí být tak nákladná, jak se na první pohled může zdát. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak jsou vlastně vaše možnosti.

Vlakem nebo po silnici

Pozemní přeprava je alfou a omegou evropského dopravního průmyslu. Evropa se přece jen může pochlubit hustou sítí železnic, což z této možnosti dělá zřejmě nejzajímavější způsob. Nejenže jde o poměrně ekonomický způsob přepravy zásilek do zahraničí, ale také velice rychlý. Dávejte si ale pozor na to, že abyste výrazněji ušetřili, budete muset poslat dostatečně velké množství zboží. U menších objemů zásilek se vám vyplatí klasická silniční doprava. V dnešní době už přeprava zásilky do zahraničí po silnici stojí jen několik set korun. A jestliže budete posílat větší množství zboží po delší dobu, můžete si s dopravcem sjednat individuální cenu. A to se také vyplatí.

Rychle s pomocí letadla

Zásilku můžete do zahraničí přepravit ještě rychleji s pomocí letadla. Jde o poměrně spolehlivý způsob, protože váš balík díky tomu dorazí do místa určení už po několika dnech. Připravte se ale na to, že vás tento způsob finančně zatíží. Přece jen se nejedná o způsob dopravy, který by využívali drobní prodejci a dodavatelé. Většinou se používá pro přepravu velkého objemu zboží. V těchto případech se vyplatí, jinak ale raději sáhněte po silniční nebo vlakové přepravě. Zbytečně byste tak přišli o peníze.

Lahůdka na závěr

Existuje ještě jeden způsob. Ten ale využijete jen v případě, že patříte mezi ropné nebo plynové magnáty. Řeč je o potrubní přepravě. Jde o velice rychlý a spolehlivý způsob přepravy zásilek, který se ale používá především k distribuci paliv a zemního plynu napříč Evropou. Praktičtější tak může být například lanovková doprava, ta se ale v našich končinách příliš nevyužívá.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button