Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Investice

Investice do umění se skutečně vyplatí

V dnešní době, kdy se inflace pohybuje nad deseti procenty, a naše finanční úspory na běžných i spořících účtech ztrácejí na hodnotě, je více než kdy dříve důležité správně investovat. Aukce obrazů je však jedním ze způsobů, jak investovat, aby vaše jmění rostlo.

Díla, která získávají na hodnotě

Jen v Česku existuje hned několik významných uměleckých galerií, které pravidelně pořádají zajímavé aukce. Nemusíte hned dražit obrazy za statisíce korun. Draží se i menší poklady, které postupem času získávají na hodnotě. Obraz, který dnes koupíte byť za pět nebo deset tisíc korun, třeba za deset let prodáte i desetkrát dráž. A není to až tak složité, jak to na první pohled může vypadat.

Pokud se na trhu s uměním nepohybujete, začněte tím, že si vytipujete aukce, kterých byste se mohli zúčastnit. Na českém trhu najdete i několik odborných periodik, která se uměním a aukcemi zabývají. Chcete-li proniknout do tajů umění a aukcí hlouběji, můžete navštívit i nejrůznější kurzy nebo přednášky.

Online aukce i obrazy k okamžitému prodeji

Jednou z nejznámějších pražských galerií je Galerie U Betlémské kaple. Tato galerie umění taktéž pořádá aukce obrazů a na jejích stránkách naleznete i seznam děl, která byla vydražena. Rovnou u nich najdete i částku, za kterou byla vydražena. Stejně tak se na jejích stránkách nachází i seznam děl určených k prodeji.

Galerie U Betlémské kaple se zaměřuje na české poválečné a současné umění a má už téměř dvacetiletou tradici. Patří mezi největší prodejní galerie v Česku a ručí za pravost každého nabízeného díla. Jakmile si dílo na stránkách galerie objednáte, zaplatíte ho hotově, platební kartou anebo převodem z účtu či dobírkou. Taktéž se můžete zúčastnit online aukcí.

Průzkum v minulém roce ukázal, že investuje více než padesát procent Čechů. Začněte s ním i vy a nechte se zasvětit do umění a uměleckých aukcí.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button