Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Investice

Je opravdu elektromobilita tak moc velkým ekologickým krokem vpřed? Diskuse o tom mnohdy pochybují

Elektromobilita je v současné době jednou z víceméně nejprotěžovanějších možností dopravy, které se mezinárodně uznávají. Důvodem totiž je, že v civilizovaném světě se razantně zvyšuje emise spojené se silniční dopravou, což má dopad nejen na prostředí v globálním měřítku, ale pochopitelně také na lidi samotné. 

Elektromobilita se tak stává nástrojem v boji proti těmto jevům. V rámci mnohých diskusí ji ale lidí nevidí tak moc optimisticky. A mnohdy jsou důvody i zřejmé.

Problémy s bateriovými články

Kdokoliv v moderním světě určitě ví, že s bateriemi není radno si zahrávat. Zcela naopak, jednotlivé baterie mohou bez sebemenších problémů znamenat velké ekologické problémy, pokud nejsou likvidovány kvalitně. Kombinace nabíjení stanice pro elektromobily a velkých baterií ve vozech tak lehce nedávají ekologický smysl pro spoustu lidí. Pravdou je, že články z lithia a dalších kovů jsou pro planetu opět jiným typem problému. S tím už se ale aktivně pracuje.

Mnohem jednodušší a kratší dobíjení

Problémem se stává hlavně dobíjení, které se pro komfort uživatelů stále zkracuje, ale to také snižuje životnost baterií. Baterie a jejich otázka jsou ale jednou ze zásadních vědeckých činností po dlouhou dobu. Proto se dnes můžeme připravit na to, že nabíjecí stanice pro firmy do budoucna dokáží nabíjet baterie mnohonásobně rychleji a s delší životností, než bylo možné. Už v současnosti se testují nové bateriové technologie, které kapacitou a životností rozhodně znamenají velký krok kupředu.

Dostatek dobíjecích míst a jejich rychlost

Velice praktický problém pak mnozí vidí také v tom, že nabíjení je zkrátka dlouhé. Ačkoliv už dokázaly elektromobily efektivně snížit dobu nabíjení i o desítky minut, tak je stále rozdíl mezi tím stát hodinu u nabíjecí stanice pro elektromobily nebo pět minut tankovat palivo. Důležité je ale zmínit, že elektromobilita je postupně rostoucí budoucnost. S tím, jak sama postupně roste se mění také její možnosti a do budoucna se očekává, že nás ve spojitosti s ní podobné problémy už nebudou trápit.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button