Investice

Prodáváte byt bez realitky? Vyvarujte se těmto chybám!

Prodat byt můžete úspěšně i bez realitní kanceláře. Pokud se vyvarujete těmto chybám, bude hledání kupce doslova procházka růžovou zahradou.

Prodej bytu bez realitky v Praze není nic nemožného. Připravte se ale na to, že vás to bude stát nejen více papírování. V tomto článku vám tedy přinášíme tři chyby, kterým byste se měli při prodeji bytu vyvarovat.

Nechcete prodávat, protože je krize

Pokud si myslíte, že je aktuální situace nejhorší, jaká může být, tak věřte, že další roky budou zřejmě ještě horší. Pocítit by to měli i majitelé bytů, jejichž ceny půjdou raketově dolů. Podle některých odhadů se očekává, že by ceny mohly poklesnout o 15-20 procent. Dá se tedy říct, že prodej bytu Praha bez realitky je teď ideální. Jestliže budete čekat, zřejmě se zbytečně připravíte o peníze.

Přemrštěná cena

Prodej bytu bez realitky Praha bude předcházet podrobný průzkum trhu. Pokud si totiž chcete poradit bez zkušeného realitního makléře, nic jiného vám nezbývá. Podívejte se, za kolik se prodávají byty v okolí a určete si, za kolik ten svůj chcete prodat. Snažte se najít takovou cenovku, se kterou by byl spokojený jak potenciální kupující, tak vy. Rozhodně ale neprodávejte dům pod cenou. A to ani v případě, že akutně potřebujete peníze. Stále existuje několik řešení, po kterých můžete v krizových situacích sáhnout.

Špatná prezentace nemovitosti

Reklama je velice důležitá. Jestliže nikdo nebude vědět, že váš byt prodáváte, nikdo si ho nekoupí. Vystavte tedy svoji nabídku na realitní servery a inzertní portály. Využít můžete i specializovaných skupin na sociálních sítích. Než ale vůbec nějaký inzerát vypustíte do světa, dejte si práci s jeho úpravou. Nejdůležitější jsou především fotky. Pokud sami nedokážete pořídit fantastické snímky, nebojte se a najměte si fotografa. Jejich ceny nejsou příliš vysoké. Náklady na něj si navíc můžete započítat do ceny bytu. Nakonec nám určitě dáte zapravdu, že se investice do fotografa vyplatí. Skvělé fotky jsou totiž absolutním základem pro rychlý a úspěšný prodej.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button