Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Investice

Při investování do korporátních dluhopisů je důležitý správný výběr firmy

Korporátní dluhopisy patří v současné době mezi velice žádaný investiční nástroj. Své místo nachází v portfoliu mnoha investorů, a to od zkušených investorů až po úplné nováčky. Jejich značnou výhodou je bezstarostnost a jednoduchost, jelikož při investování do dluhopisů není nutné disponovat žádnými rozsáhlými investičními znalostmi. 

Zároveň je však nutné dodat, že každý investiční nástroj má svá rizika, proto je třeba být opatrný při výběru vhodné firmy neboli emitenta. 

Proč investovat do korporátních dluhopisů?

Stejně jako státní dluhopisy patří korporátní dluhopisy mezi cenné papíry. Rozdíl však spočítá v subjektu, jenž dluhopisy vydává. Emitentem korporátních neboli firemních dluhopisů jsou soukromé firmy, které využívají získané peníze pro konkrétní podnikatelský záměr. 

Pro investory je nákup dluhopisů zajímavou příležitostí, jelikož jejich výhodou je nabídka vysokých fixních úroků. Mezi výhody plynoucí z nákupu firemních dluhopisů patří také pravidelné vyplácení úroků, jež je pevně stanoveno. Oproti jiným investičním nástrojům tak předem víte, kolik peněz si vyděláte a kdy je dostanete. 

Věnujte pozornost investičnímu zaměření firmy

V současné době se na trhu nachází mnoho firem (emitentů) vydávající korporátní dluhopisy, pro které je typické značně rozdílné riziko. Aby došlo k minimalizaci rizika vaší investice, tak je potřeba před investováním vybrat správnou firmu. Nikdy se nenechte zlákat nabídkou vysokého výnosu investice, ale firmu si pořádně prověřte. Zaměřte se na podnikatelský záměr, bonitu emitenta, historii firmy, reference od jiných investorů apod. Pomůckou pro zhodnocení rizik vám bude Desatero pro drobné investory do podnikových dluhopisů od ČNB. 

Zdrojem informací vám také bude prospekt emise dluhopisu. Vyplatí se tedy vynechat investice do podlimitních dluhopisů, u nichž není prospekt schvalován ČNB. V poslední době jsou jako nejvýhodnější dluhopisy hodnoceny korporátní dluhopisy od firem, jejichž podnikatelskou oblastí je sektor nemovitostí. Začít s výběrem tak můžete v této oblasti.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button