Půjčky

Pomůže vám vláda? Tady je seznam bonusů a půjček

Zavřeli jste kvůli covidu, nebo máte ušlé zisky? Podívejte se, jestli vám stát dovolí požádat o náhradu. V tomto článku jsme pro vás vše shrnuli.

Vláda omezuje podnikání mnohým živnostníkům a firmám. Připravila je tak o spoustu peněz, které z nich zřejmě už nikdo nedostane. Stát si i přesto připravil celou řadu kompenzací pro podnikatele postižené covidovými restrikcemi. V následujících řádcích si můžete přečíst, jaké jsou aktuálně k dispozici.

Covid III

Zřejmě největší balíček podpory pro podnikatele, který tu byl a bude. je v něm zahrnuto více než 150 miliard korun. Půjčka pro podnikatele Covid III je ale připravena pro jen pro ty firmy, které mají maximálně 500 zaměstnanců. Stačí požádat o úvěr v bance nebo spotřebitelských družstvech. Stát pak bude za tuto půjčku ručit až do výše 50 milionů korun.

Kompenzace pro OSVČ

Počátky covidové krize doprovázela jednorázová pomoc podnikatelům a nebankovní úvěr pro OSVČ s nulovým úrokem. Postupem času vláda přidala kompenzační bonusy. Nečekejte ale, že si sáhnete na vysoké částky. Ani jako živnostník s vysokými příjmy. Bonusy se vyplácí už od 5. října a jejich výše je stanovena na 500 Kč denně. Dosáhnout na něj ale jen ti živnostníci, kterým byla přímo zakázána nebo omezena činnost protiepidemickými opatřeními. Sektory, které covid ovlivnil nepřímo, nemají žádnou šanci.

Covid – nájemné

Drobnou náhradu za ušlé příjmy dostanou i všichni OSVČ a podnikatelé, kteří museli uzavřít provozovnu v důsledku opatření proti covidu. Stejně jako kompenzační bonus se ale výrazně liší. Tentokrát už nebude potřeba přítomnost pronajímatele. Podpora navíc činí jen 50 procent z celkové částky za nájem. Program byl prodloužen až do konce března. Rozhodným obdobím, pro nějž je podpora poskytována, jsou měsíce říjen, listopad a prosinec.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button