Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Investice

Nenechte konkurenci krást vaše skvělé nápady!

Je jedno, jestli podnikáte v gastronomii, děláte autodíly nebo vyrábíte počítačové komponenty. Kdykoliv přijdete na něco nového a inovativního, co může posunout vaše podnikání ještě o další velký kus dopředu, tak se kolem vás začne zhrocovat nemalé množství zvídavých očí od konkurence.

Většinou je bohužel problém v tom, že si lidé nedokáží na tyto nápady pojistit právo, takže o ně také velice rychle přicházejí, nebo jsou dokonce těmi, kteří jej v budoucnosti ani nebudou moci využívat. Dnes vám poradíme, jak můžete takové věci chránit.

Výrobní procesy chrání vždycky patenty

Patent je velice známým pojmem především v oblasti technologických oborů. Jedná se o dokument, který určitý postup nebo proces vyloženě označuje jako vaše duševní vlastnictví. V moment, kdy očekáváte že máte něco, co si patent zaslouží, je pro vás tak nejlepší možností navštívení patentové kanceláře a okamžité řešení situace. 

Je ale velice důležité si také včas uvědomit, že jednotlivé patenty museli v minulosti prokázat poměrně dost nejednoduché náležitosti, aby vůbec jako patenty mohly být vystaveny. Základem pro vystavení patentu je už jenom to, že musí být dotyčná technologie nebo postup něčím průkopnická oproti současným technologiím. V minulosti to možná ani tak složité nebylo, ale v dnešní době najít nové technologické postupy není vůbec jednoduché. Mnohdy by se snad i chtělo říci, že jde spíše o dílu náhody nežli cíleného postupu. Bohužel ačkoliv ale může být patentová kancelář sebelepší a schopnější, tak pokud nejsou dodrženy tyto podmínky, nemáte na patent nárok.

Kryjte si designové prvky výrobku

Zcela rozdílným případem je ale moment, kdy se netýká vaše unikátnost výrobního procesu, ale samotného výrobku. Pokud jde navíc o designové prvky, tak jsou tady zcela jiné možnosti zabezpečení. Tou jednoznačně nejlepší volbou je průmyslový vzor. Jedná se o druh ochrany, kdy si můžete na některý osobitý prvek nebo rys vašeho vlastního výrobku nárokovat právo na výrobu v tomto provedení. Díky tomu tak můžete v byznysu, kde se předhání větší množství lidí o prvenství, najít velkou strategickou výhodu, která vás dostane daleko před všechny vaše konkurenty.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button