Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Kryptoměny? Hezky spojují praktičnost a idealismus

O kryptoměnovém světě, krypto trhu a v neposlední řadě také o krypto filosofii jsme si povídali s Tomášem Janečkem, finančním ředitelem české krypto směnárny MyCoiner.

Jste profesionál v docela novém oboru, kterým jsou kryptoměny. Jak jste se k tomu vlastně dostal?

To je velmi dobrá otázka, děkuji. Krypto pro mě není jen ekonomický obor, ale pojí se i s mým pohledem na některé věci, s trochou nadsázky můžeme říct, že je to pro mě i filosofická otázka. Kryptoměny mě zajímaly už v počátcích, když byly ještě „v plenkách“. Sledoval jsem ten vývoj. A ony začaly jít masivně dopředu, opravdu fungovat, celé to odstartoval dnes již notoricky známý bitcoin. Splnil jsem si sen a pracuji v oboru krypto, a svou prací krypto svět podporuji. Logickým směřováním k tomuto oboru bylo i mé ekonomické vzdělání. Jednou ze zásadních věcí v životě je pro mě seberealizace, a zde ji mám naprosto vyřešenou.

Můžete prosím rozvést, v čem vás kryptoměny zaujaly?

Jsem jak idealista, tak praktický člověk. Kryptoměny? Hezky spojují praktičnost a idealismus. Chtěl jsem práci, kde se budu seberealizovat a dělat něco opravdu smysluplného. Co se týče těch idejí, krypto je zkrátka alternativou etablovaného finančního systému. Alternativou, která se ujala a funguje. Krypto jsou digitální elektronické měny, nejsou centralizované ani institucializované. Jde o jiný způsob transakcí. Kryptoměny jsou velice nezávislé na státních ekonomikách a ekonomických faktorech, jako je například míra inflace. Kryptoměny prakticky nejsou kontrolovány vládami, bankami či dalšími institucemi, krypto svět nemá hranice – za chvilku máte hotovou finanční transakci třeba na druhý konec světa. A nepotřebujeme k tomu žádné banky. Poplatky za finanční transakce jsou nulové, dobrovolné nebo úplně minimální. A ještě vám řeknu jednu věc: Kdo vlastní alespoň nějaké kryptoměny, stává se tak nezávislým na tradičním finančním systému. Můžeme vyloučit bankrot státu, hyperinflaci? Může se stát, že člověku jednou z nějakého důvodu obstaví jeho bankovní účet, a nebude mít přístup k prostředkům, které potřebuje? Za mě jsou kryptoměny záloha prostředků mimo etablovaný systém.

Proč právě kryptoměnová směnárna MyCoiner?

Kryptoměnová směnárna MyCoiner je tím, co na trhu bohužel vůbec není samozřejmostí. Některé směnárny mohou mít nízké nebo jen průměrné bezpečnostní standardy, mohou být dokonce podvodné. MyCoiner je oproti tomu kvalitní, důvěryhodná; máme špičkové zabezpečení. Jsme česká firma a jsme fér, bez skrytých poplatků. Navíc našim klientům poskytujeme podporu v českém jazyce. Jsem přesvědčen, že nabízíme maximum a že to děláme dobře. Pak má člověk ze své práce radost.

Jsou i jiné způsoby, jak nakoupit kryptoměny, než krypto směnárna?

Ano, jsou. Přes platební služby, na burze či přes bitcoinový automat. Ale mají oproti krypto směnárně řadu nevýhod.

O jaké nevýhody jde? A mají nějaké nevýhody i krypto směnárny?

Ty nevýhody jsou následující: Platební služby mívají vyšší poplatky. Bitcoin bankomat, tam poplatek bývá opravdu „top“ vysoký. Burza má nevýhodu, že je řízena jediným bodem, není tedy decentralizovaná, a tak se dá snadněji hacknout. Nevýhoda nákupu kryptoměn přes krypto směnárny je asi jediná – výběr krypto směnárny. Řada z krypto směnáren může být nedůvěryhodná, nebo dokonce podvodná. Mohou se tam také objevit skryté poplatky. Směnárna může mít nízké, nedostatečné zabezpečení. A i proto jsme tu my a poskytujeme špičkovou kvalitu, spolehlivost, bezpečnost. Navíc, jak jsem říkal, poskytujeme podporu v českém jazyce.

Pokud bych chtěl investovat do krypto, dal byste mi nějakou radu?

Investovat do prověřených kryptoměn, jako je například bitcoin. Investovat jen prostředky, které nebudete potřebovat. Diverzifikovat své portfolio, tedy nedávat všechna vejce do jednoho košíku.

Jaké máte koníčky a zájmy? Jak rád trávíte volný čas?

Mým koníčkem je z velké části právě práce, a to je, myslím si, velmi ideální stav. Sleduji vývoj v krypto světě, na kryptoměnových trzích. Abych vyvážil sedavou kancelářskou práci a „vyčistil si hlavu“, aktivně provozuji sport – hraji rekreačně hokej a fotbal, bruslím. Věnuji se turistice po krásách naší země a k tomu i cykloturistice, jezdím na horském kole, hlavně delší trasy po jižních Čechách, tam je opravdu krásně a vždycky se tam rád vracím.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button