Peníze

Je poplatek za vedení účtu v bance přežitkem nebo přetrvávající neoblíbenou praktikou?

Ještě donedávna byl poplatek za vedení účtu poměrně běžnou praktikou mnoha bank, to se ale změnilo hlavně s příchodem menších finančních společností. Ty si ho neúčtovaly, tudíž musely, až nerady, reagovat také větší a zavedenější banky, jejichž klienti byly pochopitelně dosti naštvaní. Dnes tedy můžeme říct, že poplatky za vedení účtu se již v podstatě nevybírají, ale neplatí to vždy a za všech okolností. 

Bez poplatku, ale jen za určitých podmínek

Bohužel, některé z bank nepožadují platbu za vedení účtu jen tehdy, pokud splníte jejich zadané podmínky. Nejčastěji se jedná o uložení minimální částky. Jako příklad si můžeme uvést třeba Unicredit, kde je nutné ukládat měsíčně 12 tisíc, ČSOB zase vyžaduje minimum 10 tisíc. Jiné banky mají zase podmínku v podobě určitého počtu plateb kartou. 

Starší formy účtů

Zjistěte si u své banky nejnovější služby a formy vedení účtů, neboť u některých starších variant vám může být stále účtován poplatek za jejich vedení. Jak už to tak bývá, finanční instituce právě nespěchají s tím, aby vás o nových nabídkách informovaly a není divu, když jim platíte pravidelně peníze vlastně za nic

Odchozí platby

Konto MůjÚčet od KB je zase ukázkou jiného tahání peněz z klientů, kdy sice neplatíte za vedení účtu, ale za každou odchozí platbu. Jedná se sice o částku několik korun, ovšem když denně posíláte větší množství plateb, tak už se to samozřejmě prodraží. 

Kde se nemusíte o nic starat? 

Ne vždycky tedy znamená neplacení za vedení účtu to, že opravdu nebude nic platit, můžou se objevit různá úskalí. V současnosti se ale již najdou i banky, které opravdu nic nevyžadují, konto u nich vedené je zcela bezplatné, aniž by to mělo háčky. O které se jedná?

  • Banka Creditas
  • Equa bank
  • Moneta bank- účet Tom Plus
  • Expobank- účet Neo

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button