Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Jak si vybrat elektrocentrálu pro svou firmu? 

Bez spolehlivého zdroje elektrické energie si lze dnes jen těžko představit běh firmy, fungování rodinného domu, chaty nebo chalupy. Po většinu času jej zajišťuje elektrická síť, jsou však situace, kdy to neplatí. Není proto od věci mít k dispozici náhradní zdroj elektrické energie využitelný v případě výpadků, nebo ve chvíli, kdy je třeba přivést elektřinu do míst, kde chybí standardní přípojky. Jak takový náhradní zdroj – elektrocentrálu – vybrat?

Způsob využití elektrocentrály

Prvním parametrem, který si musíme při výběru záložního zdroje elektrické energie ujasnit, je způsob jeho používání. Je zřejmě rozdíl, pokud někdo potřebuje generátor pro méně náročné použití kolem rodinného domu či ve spojení s nenáročnými spotřebiči, a pokud jej bude chtít používat třeba v náročných firemních provozech.

Již z těchto odpovědí vyplyne, zda je vhodnější pořídit si záložní generátor přenosný nebo statický, jednofázový nebo třífázový, naftový, benzínový nebo na LPG.

Palivo pro generátor

Palivem pro motorgenerátor může být nafta, benzín nebo dokonce LPG. Zatímco pro domácí použití nebo připojování běžných zahradních spotřebičů jsou nejčastěji pořizovány benzínové elektrocentrály. Podobně jsou na tom elektrocentrály plynové, které charakterizují nižší provozní náklady i menší negativní vliv na životní prostředí.

Pokud sháníte záložní zdroj elektřiny s vysokým výkonem a zvýšenou odolností pro profesionální použití, většinou se obrátíte k naftovým generátorům. Pro firmy a dílny se většinou jedná vhodnější řešení.

Jednofázový nebo třífázový generátor?

Náhradní zdroj elektřiny v podobě elektrocentrály lze pořídit buď jednofázový na 230 V, nebo třífázový, vybavený také zásuvkou na 400 V. Je zřejmé, že druhý jmenovaný typ bude třeba volit pro připojení náročnějších zařízení jako je míchačka, cirkulárka apod. S prvním typem si vystačíte při připojování pípy, chladničky apod.

Připojená zařízení také definují potřebný výkon generátoru. Pokud si nejste jistí, je ideální volit třeba pronájem elektrocentrály podle aktuální potřeby bez obav z toho, že brzy přestane stačit.Půjčovna elektrocentrál je obecně vhodným způsobem jejich dočasného pořízení, neboť člověku odpadají starosti s údržbou, uskladněním apod.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button