Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Podnikání

Jak si v letošním roce vede přeprava zásilek během zimních svátků?

Přeprava zásilek by se mohla na jednu stranu zdát jako celoroční práce s poměrně stejným vytížením, ale pravým faktem je, že mnohdy dodavatelé čelí neuvěřitelnému tlaku v krátkém období, které je u nás většinou spojené s různými svátky a společenskými událostmi.

A pochopitelně nikoho nepřekvapí, že zrovna Vánoce jsou tím, o se dá bez nadsázky nazvat jako neopakovatelný vrchol sezony, kdy se všichni dopravci nejvíce zapotí. Jak to ale je letos s termíny a doručováním podle slibů? Na to se podíváme právě dnes!

Standardní balíky hlásí standardní termíny

Balíčky, které jsou klasifikovány jako standardní, jsou letos na opravdu dobré úrovni doručování. Namísto nějakých zpoždění jsou naopak balíky doručovány včas a jenom výjimečně dochází k problémům s doručením podle slíbených termínů. Pozemní přeprava zásilek v České republice přitom funguje dobře hlavně díky místní nasycenosti trhu.

Specifické balíčky jsou občas horší

Víceméně každý větší internetový obchod vám dává na výběr nemalé množství možností, které můžete volit při zajišťování balíčku. Zásadní výhodou je tak poměrně rovnoměrné rozložení náročnosti na všechny vnitřní dopravce. Standardní balíčky sice dopravci doručují ve víceméně stejné míře, ale naopak specifické balíčky potom mohou být něčím jiným. Specifické balíčky jsou v našem případě takové, které mají nadměrné rozměry, váhu nebo jsou atypicky balené. Pochopitelně přeprava zásilky je v tomto případě složitější, zabírá více prostoru a bezesporu je i nákladnější. Proto se jim také povětšinu věnují specializované firmy.

Doprava na paletách bývá horší

Co ale většina klientů internetových obchodů nevidí a stojí rozhodně za zmínku, je doprava na paletách. Tu pochopitelně využívají jenom internetové obchody a kamenné prodejny, které chtějí mít na vánoční svátky plné sklady zboží k okamžité expedici. Mnohdy tak největší zahlcení zažívají dopravci tam, kde to zákazník nevnímá. A to je také nejčastějším důvodem, proč internetové obchody sice mají evidované zboží skladem, ale to se mnohdy po cestě do skladu nečekaně zasekne.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button