Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Jak lze pořídit čárové kódy, uznávané v mezinárodním měřítku?

Čárové kódy jsou naprosto nepostradatelnou záležitostí v ohledu identifikace jednotlivých druhů zboží, výrobků a produktů. Některé mají platnost čistě v rámci společnosti, jiné například v rámci republiky či obchodní sféry, a jiné mohou být dokonce uznávány globálně.

Neuvěřitelné je, že by se na první pohled mohlo zdát, že zas tak moc kombinací čárové kódy jednoduše nenabízejí. Opak je ale pravdou, a ačkoliv se počty jejich užití stále zvyšují, tak se stejně tak dynamicky zvyšuje i počet užívaných čárových kódů.

Jak lze získat oficiální čárové kódy?

Získat oficiální čárové kódy není nijak obtížná, a dokonce ani zdaleka drahá záležitost. Mezinárodně či vnitrostátně uznávané čárové kódy pro svoje produkty můžete mít víceméně v rámci stovek korun velice rychle k dispozici. 

O jejich vystavování se stará inteligentní algoritmus, který během svého běhu mimo vystavení vašeho kódu neustále kontroluje i registry, aby nemohlo dojít k jakýmkoliv duplicitám. Pomyslným otcem je pro čárový kódy generátor. Bez něj by čárové kódy v takovém měřítku, jako jsou den, rozhodně nikdy nemohly existovat.

Globálně užívaný čárový kód GTIN

Pokud potřebujete kód, který bude opravdu unikátním identifikátorem na mezinárodním poli, tak vám rozhodně nebude stačit standard EAN, který se používá v rámci České republice a víceméně i celého evropského obchodního prostoru. 

Kódem, který se používá pro mezinárodní identifikaci produktů, je takzvaný GTIN. Na první pohled se od EAN víceméně vůbec neliší, jde spíše o detaily. Má ale svoje specifikace, které jsou kupříkladu spojeny i s tím faktem, že se tento kód používá čistě jenom na spotřebitelské zboží. Pokud byste ho tak chtěli užít na léky, tak musíte opět užít jiný druh kódu.

V rámci evropského prostoru stačí EAN

Pokud ale chcete obchodovat v rámci evropského prostoru, tak vám dokonale postačí standard pro čárové kódy EAN 13. všechny kódy s tímto označením, mají svoje využití na poli mezinárodního obchodu bez jakýchkoliv problémů. Přijímají jej dokonce i země, které těsně sousedí s Evropou, a jsou tak alespoň částečně závislé na obchodních vztazích s ní.

MK Redakce

Píšeme Vám novinky nejen ze světa investování, ale také o pojištění, půjčkách a celkově o dění v ekonomice. Tak, abyste se rychle zorientovali a získali informace.

Související články

Back to top button